Találatok ‘EMIH ’

Összesen 897 találat (861 - 880) : EMIH .

„… a magyarországi zsidóságnak saját magát kellene eltartania.”

Írta: Feldmájer Péter - Rovat: Politika

Tisztelt Szerkesztőség! Érdekes összeállítást közölt a Szombat januári számában Gadó János „1+1% zsidó szemmel” címmel a felajánlásokról és ehhez kapcsolódóan a magyarországi zsidóság adakozó kedvéről. A magyarországi zsidóság a rendszerváltás után szembesült azzal a ténnyel, hogy elvileg saját magát kellene eltartania.
 
 

Mazsök – új kuratórium, régi állapotok

Írta: Gadó János - Rovat: Politika

A Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány jelenleg – összetétele szerint legalábbis – a honi zsidóság egyfajta mini-parlamentjeként funkcionál. Kuratóriuma, mely több mint fél éve nem tudott határozatképes ülést tartani, március 27-én végre működőképesnek bizonyult.
Az előző határozatképes ülést 2007 szeptemberében tartották, utána két ízben hiábavalóan jöttek össze a kötelességtudó kurátorok. A testület egy – magát megnevezni nem kívánó – tagja szerint a húsz kurátorból 9-10 jár rendszeresen az ülésekre, a többi alkalmanként vagy egyáltalán nem jelenik meg, így a szavazóképesség örökké bizonytalan.
 

1+1 százalék zsidó szemmel

Írta: Gadó János - Rovat: Politika

 

Az alábbiakban a zsidó felekezetek valamint a zsidó szervezetek számára az elmúlt néhány év adóbevallásaiban felajánlott egy százalékokról olvashatók összesített statisztikák. A felekezeti támogatást bemutató statisztikák megerősítik azt a – más felmérésekből is ismert – tényt, hogy a zsidóság túlnyomó része a magasan képzett, magasabb társadalmi státuszú, s így magasabb jövedelmű rétegekből kerül ki.

 

Sötét sereg

Írta: Szombat - Rovat: Archívum

Gadó János / 2007. augusztus A Magyar Nemzet augusztus 14-i száma interjút közölt Vona Gáborral, a Jobbik párt elhíresült vezérével, akinek nevét a Magyar Gárda alapítása nyomán kapták fel a lapok („Hamarosan zászlót bont a Magyar Gárda”). Az írás sajátossága, hogy az újságíró, … Tovább »

Cenzúrázott gondolatok

Írta: Szombat - Rovat: Archívum

2007. június 19. A határon túli testvérhitközségek 2006. évi debreceni találkozóján A zsidó közösség jelene, jövője címmel tartottam előadást. Többek tanácsára annak szövegét átadtam az Új Élet főszerkesztőjének, hogy az elhangzottak – akár vitaindítóként – eljussanak … Tovább »

„Ne hálj férfival, ahogy nővel szokás, utálatosság az” – Vita a homoszexualitásról és a zsidó hagyományról

Írta: Szombat - Rovat: Politika

Március 1-én, a Király utcai Sirályban a konzervatív, vallásos zsidó ifjúsági szervezet, a Marom vitaestet rendezett, a fenti címmel. A vitaest előzménye az volt, hogy az Amerikai Konzervatív Mozgalom rabbigyűlése 2006. december 6-i döntést hozott, melynek értelmében a homoszexuális kapcsolatok bizonyos formái megengedhetők.

Változásra várva – A BZSH és a Mazsihisz tisztújítása elé

Írta: Gadó János-Szegő Péter - Rovat: Politika

„Én úgy vagyok a hitközséggel, mint a magyar futballal: már egyáltalán nem érdekel.” Zsidó ismerősöm válaszolt ekképp érdeklődésemre: értesült-e az áprilisban esedékes hitközségi választásokról. Fogalmam sincs róla; nem érdekel; tudod, mi a véleményem róluk – így reflektálnak a fenti kérdésre (magukat a zsidó közösségben exponáló) értelmiségiek.