Montreal: palesztinpárti i tüntetésen zsidókat ábrázoló bábukat akasztottak fel

Írta: BS - Rovat: Politika

A Montreal belvárosában vasárnap tartott Izrael-ellenes demonstrációt a Hamász támogatójaként ismert Montreal4Palestine csoport szervezte. A „program” részeként Netanjahu és Itamar Ben Gvir kipát viselő bábuja lógott kötélen. Egy Donald Trumpot ábrázoló bábu is az „akasztottak” között volt.

„Mire van még szükség ahhoz, hogy a hatóságok ezeket a cselekményeket súlyos fenyegetésnek tekintsék?” – kérdezi a kanadai zsidó szövetségeket összefogó ernyőszervezet, a Centre for Israel and Jewish Affairs közleménye.

„Legyünk világosak: ez nem a Közel-Keletről szóló vita. Ez nem »békés aktivizmus«. Ez a gyűlölet terjesztése és az erőszakra való uszítás, amely hozzájárul a társadalmunk radikalizálódásához.”

A B’nai Brith Canada éves jelentése szerint az antiszemita incidensek száma 2025-ben történelmi csúcsot ért el: 6 800 antiszemita esetet regisztráltak az országban, ami közel tízszázalékos növekedést jelent 2024-hez képest, és a legmagasabb szám az adatgyűjtés 1982-es kezdete óta.

A 400 000 fős kanadai zsidó közösség nemzetközi összehasonlításban is páratlanul súlyos atrocitások sorozata érte. mióta a Hamász 2023. október 7-én háborút indított Izrael ellen.

A legerőszakosabb incidensek között szerepelnek többek között: gépfegyverből leadott lövések egy torontói zsidó leányiskolára, két montreali zsidó intézmény elleni molotov-koktélos támadás; három férfi kísérlete zsidó nők elrablására, három zsinagógára festett antiszemita graffitik Új-Skóciában, valamint egy montreali zsidó férfi, akit gyermekei szeme láttára vertek meg.

Yeshiva World

ToI