Jelentős, több héten át tartó amerikai–izraeli hadművelet Irán ellen küszöbön állhat
Egy esetleges amerikai–iráni háború hosszú, több héten át tartó hadjárat lenne – közölték források az Axios hírportállal. A Fehér Ház egyik tisztviselője 90 százalékos esélyt adott annak, hogy a következő hetekben csapásra kerül sor.

Trump és Netanjahu
A forrás szerint a művelet várhatóan közös amerikai–izraeli akció lenne, és még a tavaly júniusi, 12 napos, izraeli vezetésű bombázási kampánynál is nagyobb szabású lehetne.
A források szerint a háború hamarabb kitörhet, mint ahogy azt a legtöbben várják, és jóval kiterjedtebb lehet annál, mint amire sokan számítanak.
Donald Trump amerikai elnök „kezdi elveszíteni a türelmét” – mondta egy Trump-tanácsadó. „Vannak a környezetében, akik óva intik attól, hogy háborúba lépjen Iránnal, de szerintem 90 százalék az esélye annak, hogy a következő hetekben katonai akciót látunk.”
Két izraeli tisztviselő azt nyilatkozta a portálnak, hogy Izrael arra készül, hogy „napokon belül” háború törhet ki, hozzátéve, hogy Izrael egy olyan műveletet szorgalmaz, amelynek célja a rezsim megbuktatása. (ToI)

