Még az izraeli szélsőbal is elítélte a palesztin állam elismerését
A palesztin állam elismerése a Brit Nemzetközösség országai részéről “nem csak a zsidók – holokauszt óta legnagyobb – mészárlását jutalmazza, amit egy olyan terrorszervezet követett el, amely Izrael megsemmisítésére szólít fel és eszerint cselekszik. Az elismerés megszilárdítja a Hamász támogatását is” – szögezte le az izraeli külügyminisztérium. “Izrael nem fog elfogadni semmilyen valóságtól elrugaszkodott és képzeletbeli szöveget, amely arra próbálja kényszeríteni, hogy elfogadja a védhetetlen határokat”.

Gideon Sa’ar
Gideon Sa’ar külügyminiszter azzal vádolta az országokat, hogy “olyan lépést tesznek, amely nemcsak téves, hanem felháborító és erkölcstelen is”.
Yair Lapid ellenzéki vezető “diplomáciai katasztrófának” nevezte a lépést, amelyet egy másik izraeli kormány megelőzhetett volna. Magát az elismerést pedig “káros lépésnek és a terror jutalmának” nevezte.
Yair Golan, a baloldali Demokraták párt elnöke szerint az elismerés “romboló” és “rendkívül káros” Izrael számára.
A Túszok és Eltűnt Családok Fóruma (Hostages and Missing Families Forum) elmarasztalta a három országot “a palesztin állam feltétel nélküli elismerése miatt, miközben szemet hunynak a tény felett, hogy 48 túsz továbbra is a Hamász fogságában van”.
“Mint olyan családok, akik mélyen szeretnék a békét a régióban, úgy gondoljuk, hogy a palesztin állam elismeréséről szóló bármilyen vita feltétele a túszok azonnali szabadon bocsátása” – fogalmazott a fórum, “erkölcsi és humanitárius imperatívusznak” nevezve ezt.
A fórum sürgette a többi nemzetet, hogy “cselekedjenek felelősségteljesen, és biztosítsák, hogy minden megbeszélésre csak azután kerüljön sor, hogy szeretteinket hazahozták”.

