Ma délután szavaz a Kneszet Izrael új kormányáról

Írta: Szombat - Rovat: Külpolitika, Politika

Ismerkedjen meg Ön is a leendő új izraeli kormánnyal – Izrael 36. kormányával -, melyről ma, izraeli idő szerint 16.00-kor (magyar idő szerint 15.00-kor) szavaz az izraeli törvényhozás. 

Az új izraeli kormány: középen a ciklus egymást váltó két miniszterelnöke: Jair Lapid, és Naftali Bennet. Lapid pártjáé a legtöbb mandátum a koalícióban, de Bennet lesz az első miniszterelnök

Izrael 36. kormánya a modern kori zsidó állam valaha volt harmadik legnagyobbja lesz 27 miniszterrel, de valamivel kisebb a ma leváltásra kerülő kormány rekordszámú 36 miniszteréhez képest.

Az új kormányban az eddigi legnagyobb arányban szerepelnek nők tárcavezetőként.

Benjamin Netanjahu (Likud) három kormánycikluson át tartó,12 éves miniszterelnöksége ér véget az új kormány beiktatásával, melynek egyik alkotmányos súlyú újítása lesz, hogy ugyanaz a személy csak két kormánycikluson át, legfeljebb 8 évig lehessen miniszterelnök.

Az új kormány névsora és összetétele:

Miniszterelnök – Naftali Bennett (Yamina)

A ciklus második miniszterelnöke és külügyminiszter – Yair Lapid (Yesh Atid)

Védelmi miniszter – Benny Gantz (Blue and White)
Igazságügyminiszter – Gideon Saar (New Hope)
Pénzügyminiszter – Avigdor Liebarman (Yisrael Beiteinu)
Belügyminiszter – Ayelet Shaked (Yamina)
Oktatási miniszter – Yifat Shasha Biton (New Hope)
Egészségügyi miniszter – Nitzan Horowitz (Meretz)
Gazdasági miniszter – Orna Barvibai (Yesh Atid)
Közlekedésügyi miniszter – Merav Michaeli (Labor)
Energiaügyi miniszter – Karin Elharar (Yesh Atid)
Titkosszolgálatokat felügyelő miniszter – Elazar Stern (Yesh Atid)
Közbiztonsági miniszter – Omer Bar Lev (Labor)
Lakásügyi miniszter & Jeruzsálem ügyek – Zev Elkin (New Hope)
Kommunikációs miniszter – Yoaz Hendel (New Hope)
Környezetvédelmi miniszter – Tamar Zandberg (Meretz)
Kultúra és sportminiszter – Chili Tropper (Blue and White)
Bevándorlási & befogadási miniszter – Penina Tamano Shata (B&W)
Jóléti miniszter – Meir Cohen (Yesh Atid)
Társadalmi egyenlőségügyi miniszter – Merav Cohen (Yesh Atid)
Vallási miniszter – Matan Kahana (Yamina)
Pénzügyminisztériumi miniszter – Hamad Amar (Yisrael Beiteinu)
Mezőgazdasági és Negev ügyek – Oded Forer (Yisrael Beiteinu)
Regionális Együttműködési ügyek minisztere – Esawe Frej (Meretz)
Tudományos és Technológiai miniszter – Orit Farkash Hacohen (B&W)
Turisztikai miniszter – Yoel Rozbozov (Yesh Atid)
Diaszpóraügyi miniszter – Nachman Shai (Labor)

támogatás
Pop up banner
[popup][/popup]