Pészach előtti káosz: ezrek várakoznak Izrael szárazföldi határátkelőinél
A Ben Gurion repülőtéren biztonsági okokból bevezetett korlátozások miatt több ezren várakoznak hosszú ideje az Egyiptomba és Jordániába vezető szárazföldi határátkelőknél.

Csütörtök délután 16.00 óráig 5055 izraeli hagyta el az országot ezeken az átkelőkön keresztül, míg repülővel mindössze 1133-an – derül ki az Izraeli Népesség- és Bevándorlási Hatóság adataiból. Ez az arány az Iránnal való konfliktus előtt elképzelhetetlen lett volna.
A helyzet tovább romlott, miután Izrael hétfőn további megszigorításokat vezetett be a légi forgalomra, amelyet jelenleg csak izraeli légitársaságok szolgálnak ki, hiszen a legtöbb külföldi vállalat felfüggesztette a Tel-Avivba tartó járatait.
Február 28., a kereskedelmi polgári légi forgalom drasztikus korlátozása óta 72 184-en hagyták el az országot a szárazföldi határátkelőkön keresztül, és csak 57 121-en repülővel – a repülést egyértelműen előnyben részesítő korábbi trend mára teljesen megváltozott; sok más terület mellett az utazási szokások is alkalmazkodnak a katonai konfliktus okozta körülményekhez.

