Frölich Róbert kezdeményezése: a zsidónegyed váljon ki a VII. kerületből
Az országos főrabbi kezdeményezését facobook posztjában fejtette ki.

Frölich Róbert
“Frölich Robert országos főrabbi és Szabó György, a Mazsök elnöke, mindketten erzsébetvárosi lakosok, törvényes jogunkkal élve ezennel kezdeményezést indítunk: Belső-Erzsébetváros, azaz a nagymúltú zsidónegyed, amely az utóbbi években bulinegyedként híresült el, váljon le Erzsébetvárosról és csatlakozzon a szomszédos V., VI. vagy a VIII. kerülethez.
Kezdeményezésünk okai:
- az Erzsébetvárosi Önkormányzat vezetése a Fővárosi Önkormányzat aktív támogatásával magára hagyta a városrész lakóit.
- az Erzsébetvárosi Önkormányzat a Fővárosi Önkormányzattal közösen hosszú ideje közlekedési kísérleteket folytat a városrész lakóin, ellehetetlenítve ezzel a parkolást és közlekedési káoszt okozva Belső-Erzsébetvárosban
- a városrészben uralkodó köztisztasági helyzet már az egészségre való ártalmasságot súrolja
- a városrészben lakó polgárok nem érzik biztonságban magukat saját lakhelyükön
- a városrészben található szórakozóhelyek (kocsmák) üzemeltetésének feltételeit az Önkormányzat évek óta nemhogy nem rendezi, de még a hatályban lévő jogszabályokat sem tartatja be.
Mindezen okok figyelembevételével, hívjuk Belső-Erzsébetváros lakóit, hogy egy emberként álljanak ki velünk e méltatlan és tarthatatlan helyzet megszüntetése érdekében.
Elemi érdekünk, hogy olyan városrészhez tartozzunk, amely tiszta és betartatja a rendeleteit, mint például az V. vagy a VI. kerület, s az sem mellékes, hogy az említett kerületekben mindenhol a lakosság érdeke az elsődleges. A szomszédos kerületek vezetőit felkeressük a szükséges egyeztetések céljából.
Magad uram, ha képviselőd nincs!”

