Az izrael rehabilitációs központokban kezelt katonák több mint fele mentális problémákkal küzd

Írta: Szombat - Rovat: Hírek - lapszemle

Az izraeli Védelmi Minisztérium Rehabilitációs Osztálya közlése szerint 2023. október 7. óta mintegy 22 000 sebesült katonát kezelt, akiknek több mint a fele mentális egészségügyi problémákkal küzd.

Izraeli mentőalakulat sebesültet evakuál egy korábbi képen

A minisztérium szerint a háború kezdete óta a rehabilitációs központokban kezelt katonák körülbelül 58 százaléka poszttraumás stressz zavarral (PTSD) vagy más mentális egészségügyi problémával él.

A 22 000 katona között nagyjából 63 százalék tartalékos.

A korábbi háborúkat is beleszámítva a minisztérium azt mondja, hogy a rehabilitációs osztály összesen 82 400 sebesült veterán ellátásáról gondoskodik.

A minisztérium előrejelzése szerint 2026 végéig további 10 000 sebesült veterán kerül a központba, akiknek többsége PTSD-ben vagy más mentális egészségügyi állapotban fog szenvedni.

A rehabilitációs osztály költségvetése 8,3 milliárd sékel, amelyből 4,1 milliárdot a mentális egészségügyi problémákkal küzdők kezelésére fordítanak – közli a minisztérium. (ToI)