A Mazsihisz-BZSH is mindent megtesz az energiaválság enyhítésére
Fontos intézkedéseket léptetett életbe a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) és a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) vezetése annak érdekében, hogy a lehetőségére álló eszközökkel csökkentse a hazai energiaszektor terhelését.

A Mazsihisz és a BZSH fenntartásában működő intézmények és az általuk képviselt magyar zsidó vallási szervezetek felelős közösségként a szélsőséges időjárás okozta energiakrízis hatásainak enyhítésére az alábbi azonnali intézkedésekről határoztak:
- intézményeink áttértek a lehető legenergiatakarékosabb működésre;
- lekapcsolásra kerül a Dohány utcai zsinagóga díszkivilágítása;
- hasonló lépésre biztatjuk taghitközségeinket is: mindenhol takarékoskodunk a világítással, és elhalasztunk minden olyan tevékenységet, ami nem sürgős.
A Mazsihisz-BZSH vezetése azt kéri a teljes magyar zsidó közösségtől, hogy lehetőségei szerint tegyen meg minden tőle telhetőt és segítse a következő néhány kritikus napon az ország energiabiztonságának megtartását.
Szavak helyett így fejezzük ki a törődést egymással, közösségeinkkel, az országgal. (Mazsihisz.hu)

