A Magyar Nemzeti Kereskedőház irodát nyitott Tel-Avivban

Írta: Külgazdasági és MTI / Külügyminisztérium - Rovat: Hírek - lapszemle

Megnyílt a Magyar Kereskedőház legújabb irodája. A kereskedelmi képviseletnek a közel-keleti régió technológiai központja, Tel-Aviv ad otthont.

A világon immáron huszonnyolcadik, izraeli kereskedőház megnyitásával a kormány – összhangban a keleti nyitás külgazdasági stratégiájával – tovább kívánja erősíteni a két ország közti gazdasági kapcsolatokat, s elsősorban új exportlehetőségeket próbál teremteni a hazai kis- és közepes vállalkozások számára.

fotó Tardos Zoltán

(fotó: Tardos Zoltán)

2014-ben 358,9 millió dollár volt az Izraelbe irányuló magyar export, amelynek kétharmadát ipari gépek és mechanikus berendezések alkották, de emellett gyógyszeripari alapanyagokat és végtermékeket, vegyi, műanyag és elektronikai termékeket és mezőgazdasági cikkeket is exportáltak.

Izrael az utóbbi évtizedekben elsősorban csúcstechnológiai iparának köszönheti gazdasági fejlődését, amelyet a jeruzsálemi kormány kutatási, fejlesztési és innovációs célokra szánt jelentős állami forrásokkal támogat. Izrael világelső az egy főre jutó startup vállalkozások számában.

„Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarország kiemelkedő szerepet játszik az Izrael és a kelet-közép-európai országok közötti együttműködésben. Izrael fontos és stabil partnerünk a Közel-Keleten, a magyar termékek és szolgáltatások egyik fontos exportpiaca, azonban van még lehetőség a kereskedelmi kapcsolatok továbbfejlesztésére.” – hangsúlyozta beszédében a Magyar Nemzeti Kereskedőház hivatalos megnyitóján Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

„A Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. helyi képviseletének megnyitása azért nagyszerű dolog, mert így egy olyan szervezet jön létre, amely nagyon jól ismeri a helyi viszonyokat is, és azt is tudja, hogy Magyarország mit képes ajánlani az izraeli üzletembereknek. Ismerik a magyar exportképes kis- és középvállalatokat, amelyek termékeket, szolgáltatásokat tudnak nyújtani a világ különböző részein, miközben tisztában vannak a helyi jogi viszonyokkal, a helyi kamarákkal és a potenciális üzleti lehetőségekkel, s be tudják azonosítani azokat a vállalatokat, amelyeket érdemes ajánlani az izraeli piacon” – tette hozzá az MTI tudósítójának.

Kun Gábor, a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezérigazgató-helyettese kiemelte: „A Magyar Nemzeti Kereskedőház közvetítésével hamarosan lehetőség nyílik a magyar vállalkozások számára az izraeli piacon történő megjelenésre, különösképp az agrár- és biotechnológia, a high-tech iparágak, a vízgazdálkodás, továbbá az infokommunikáció és mérnöki szolgáltatások területein.”

Az izraeli irodát vezető Gábor Győző az MTI-nek afféle „matchmaker”, házasságközvetítő intézményhez hasonlította az irodát, amely a Magyarországon külföldi piacokat, befektetőket kereső cégeket összehozza az érdeklődő izraeli üzletemberekkel.

[popup][/popup]