Sorozatos megerőszakolásáról számolt be a Hamasz fogságát túlélő izraeli túsz
Több mint egy éven keresztül volt a palesztinok szexuális játékszere, miután foglyul ejtette a Hamasz. A 25 éves Romi Gonen most exkluzív interjút adott az izraeli Channel 12-nek, amelyben részletesen vallott mindarról a szörnyűségről, amit fogsága 471 napja alatt át kellett élnie. Lövés érte, kórházba vitték, azután is bántalmazták, de szenvedése java csak ezután következett, szemlézte a hírt az Index.hu.

Romi Gonen
2023 év végén esett fogságba Romi Gonen, az a 25 éves fiatal nő, akit a palesztinok az idén januári, második tűzszünet alatt engedtek szabadon. A nő az elmúlt évet súlyos traumái feldolgozásával töltötte, most pedig kitálalt mindarról, ami egy női fogollyal megtörténhet a gázai övezetben.
Mohammed és Ibrahim névre hallgat az a két férfi, akik feltehetően egy életre szóló traumát okoztak Gonennek. Előbbi operatőr volt, aki propagandafelvételeket gyártott a Hamásznak, utóbbi pedig a foglyok egyik őre volt. Mohammed hamarabb környékezte meg, fenyegetőzött és rengeteg megalázó helyzetbe kényszerítette a fiatal nőt. Ibrahim csak néhányszor vette igénybe őt, egy rövid játszadozás erejéig. Az igazán súlyos zaklatásokat az operatőr követte el.
Mohammed szinte azonnal maga mellé vette a nőt, miután elfogták, és arra kényszerítette, hogy vele aludjon. Mint Gonen felidézte, az első éjszakán még bátran viselkedett, kiabált is zaklatójával, aki folyamatosan fogdosni akarta, és egyre közelebb húzódott hozzá. A nő erre felemelte saját matracát, és egy másik helyiségbe vitte át, hogy egyedül aludhasson. Ennek másnap itta meg a levét, a férfi ugyanis durván megfenyegette, és közölte vele, hogy onnantól kezdve minden éjjel megbilincselve kell aludnia mellette.
Betartotta a szavát, minden éjjel ott aludt velem, egy pisztoly és egy AK–47-es társaságában. Moccanni se mertem, amikor bántott, mindig sírtam, de igyekeztem halk lenni, különben még kegyetlenebb volt – mondta a 25 éves áldozat. Visszaemlékezései szerint az első 16 nap volt a legkegyetlenebb a közel ötszázból, utána már megkeményedett annyira, hogy összeszorított foggal átvészelje az őt ért borzalmakat. Ibrahim is hasonlóképp viselkedett vele, együttlétüket feltehetően titokban akarta tartani Mohammed előtt, aki féltékeny típus volt. Ráparancsolt, hogy csendben legyen, és maradjon nyugodt, különben kénytelen lesz erőszakot alkalmazni – mintha nem ez történt volna egyébként is.
Még a fürdőszobát sem használhatta egyedül, Mohammed oda is követte őt, hogy nézze, miközben bármit csinál. A vécén ültében is bámulta, aminél – elmondása szerint – megalázóbb élményben talán soha nem volt része. Úgy fogalmazott: „Így teltek a napjaink, hogy bementem a mosdóba, Mohammed jött utánam. Ráültem a vécére, hogy pisiljek, csak az egyik kezemmel húztam le a nadrágom, úgy, hogy még véletlenül se lásson belőlem semmit. Amikor nem volt a közelemben, Ibrahim zaklatott, aztán jött az éjszaka…”
Egy nap, amikor ellenkezni próbált, Mohammed ránézett, és csak annyit mondott: Romi, Izraelben mindenki azt hiszi, hogy halott vagy, vagy pedig egy szexrabszolga.
Ettől a mondattól sokkot kapott, átfutott egy másik szobába, ahol lekucorodott a földre, és csak sírt, nem is tudja pontosan, hogy meddig. Mikor a férfi rátalált, ismét mélyen a szemébe nézett, és közölte vele, ha bárkinek beszélni mer arról, ami a fogsága alatt történt vele, meg fogja ölni.
Önkívületi állapotba került a pániktól
Legmegrázóbb élménye nem sokkal ezután történt vele. Mohammed ismét követte őt a fürdőszobába, ahol ezután 30 percen keresztül zaklatta, méghozzá brutálisan. A nőnek fájdalmai voltak, amelyek visszaemlékezési szerint csak még inkább felizgatták támadóját. Rövid időn belül elvesztette az eszméletét, így arra tippel, hogy nagyjából harminc percig tarthatott az aktus. Amikor magához tért, azt látta, hogy a férfi extázisban van, ő pedig vigasztalhatatlan sírásban tört ki. Mohammed ráparancsolt, hogy hallgasson el, különben még nagyobb fájdalmat okoz neki.
Természetesen sohasem védekezhettem az aktusok alkalmával, ezután pedig különös félelem fogott el, hogy teherbe estem. Már akkor férjnél voltam, így hatalmas szégyen lett volna, ha egy másik férfi gyerekét kellett volna kihordanom.
Mint mondta, napokig undorodott magától, kérte az ottani ápolónőket, szerezzenek neki egy terhességi tesztet. Hálát adott az égnek, amikor az negatív eredményt hozott.
A szexuális erőszak nem ritka a Hamász köreiben, nem Gonen volt az egyetlen, akit bántalmaztak fogsága alatt. Szabadon engedése után megannyi műtétre és vizsgálatra volt szüksége, hogy helyrehozzák az egészségét. A Dinah-projekt, egy független, vezető izraeli ügyvédekből álló csoport megállapította, a Hamász egy „népirtási terv részeként” alkalmazza a szexuális erőszakot azzal a céllal, hogy terrorizálja és embertelen minőségűvé degradálja az izraelieket a határon átnyúló mészárlás során. (Index.hu)

