Megújult a Magyar tragédia 1944 kiállítóhely Hódmezővásárhelyen

Írta: MTI - Rovat: Hírek - lapszemle

Múzeumpedagógiai foglalkoztatót alakítottak ki a hódmezővásárhelyi Magyar tragédia 1944 kiállítóhelyen, amely Magyarország egyetlen ilyen jellegű vidéki állandó bemutatóhelyén – mondta el Hegedűs Zoltán (Fidesz) önkormányzati képviselő szerdán a helyszínen.

Hódmezővásárhely Magyar tragédia 1944 kiállítóhely fotó Kelemen Zoltán Gergely MTI

Magyarország egyetlen állandó vidéki holokauszt-kiállítása, a Holokauszt-emlékév alkalmából felújított hódmezővásárhelyi Magyar tragédia 1944 kiállítóhely újonnan kialakított múzeumpedagógiai-foglalkoztatója. (Fotó: Kelemen Zoltán Gergely, MTI)

A politikus emlékeztetett arra, hogy a hódmezővásárhelyi és a magyar zsidóság vészkorszak alatti történelemét bemutató kiállítóhelyet a zsinagógával közös telken álló, egykori izraelita elemi népiskola épületéből 2004-ben alakították ki F. Kovács Attila Kossuth-díjas építész tervei alapján.
Az állandó tárlat különösen nagy hangsúlyt fektet a gyermekáldozatokra, de emléket állít azoknak is, akik felemelték hangjukat a jogfosztás és üldöztetés ellen – tette hozzá.
A hódmezővásárhelyi önkormányzat az Emberi Erőforrások Minisztériumának Alfa-programján nyert támogatást a kiállítóhely épületének homlokzat-felújítására és a tárlat központi termének átalakítására. A kiállítótér eredeti funkcióját megtartva alkalmassá vált iskolai osztályok fogadására, korszerű informatikai eszközökkel, interaktív foglalkozások megtartására – közölte a képviselő.
Árva László, az állandó kiállítást működtető Emlékpont múzeum szakmai vezetője elmondta, hogy a hódmezővásárhelyi holokauszt-kiállítás fontos szerepet tölt be az oktatásban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjához kapcsolódva minden évben rendhagyó történelemórákon fogadják az osztályokat Hódmezővásárhely mellett a környező településekről is. A Magyar Tragédia 1944 kiállítóhely külső helyszínként szerepel a helyi kerettantervben: a nyolcadikos és tizenkettedikes diákok itt tanulhatják a második világháború történelmét, ezen belül is mélyebben a holokausztot és tágabban értelmezve a 20. század történelmét a közgyűjtemény kutatói és múzeumpedagógusai segítségével.
Az elmúlt időszakban a közgyűjtemény munkatársai az oktatási munkát segítő interaktív tanagyagokat fejlesztettek, a kiállítást bemutató szakmai anyagok készülnek, tanulmányi versenyeket, tolerancia-tréningeket és filmklubokat szerveztek – közölte a szakember.

Címkék:Holokauszt emlékév

[popup][/popup]