Az izraeli hatóságok közzétették a Beit Semes-i rakétatámadás 9 áldozatának nevét
A hatóságok vasárnap este közzétették a kilenc ember nevét, akik meghaltak, amikor Iránból kilőtt ballisztikus rakéta csapódott be egy lakóövezetbe Beit Shemesh-ben. Közülük hatnak a fényképét is közzétették.

Óramutató járásával megegyező irányban balról jobbra: Sara Elimelech, Ronit Elimelech, Gavriel Baruch Ravach, Bruria Cohen, Yosef Cohen és Oren Katz, akik 2026. március 1-jén egy iráni rakétatámadásban haltak meg Beit Shemeshben. (Forrás: United Hatzalah/közösségi média)
Kilenc ember meghalt és több mint 40 megsérült, amikor a rakéta megsemmisítette a zsinagógát és súlyos károkat okozott az alatta lévő nyilvános bombabiztosnak hitt óhelyiségben, valamint a környező házakban. A Nemzeti Igazságügyi Orvostani Intézet szerint mind a kilenc áldozatot azonosították.
Ronit Elimelech édesanyjával, Sarával együtt halt meg; Bruria és Yosef Cohen anya és fia, a 16 éves Gavriel Baruch Ravach és Oren Katz szintén az áldozatok között vannak.
Ez volt a legtöbb áltozatot követelő rakétatámadás Izraelben a jelenlegi iráni konfliktus során – a 32 éves fülöp-szigeteki állampolgár Mary Anne Velasquez de Vera szombaton rakétatámadásban halt meg Tel-Avivban.
Az IDF közölte, hogy az izraeli légierő vizsgálja, miért nem sikerült elfogni a Beit Shemesh-t eltaláló rakétát.
A légvédelmi rendszereket aktiválták a térségben, de az elfogórakéták még nem tisztázott okokból nem tudták lelőni a rakétát, így a becslések szerint 500 kilogrammos robbanófej közvetlenül eltalálta a célpontot.

A gyászolók fedezékbe húzódnak Ronit Elimelech temetésén az iráni rakéták elől.
Még a temetésük alatt is néhány gyászoló kénytelen volt fedezékbe vonulni, mivel Irán további rakétákat lőtt ki Izraelre.
ToI

