Hírek, lapszemle
A júniusi 7-i Európai Parlamenti választásoknak az előzetes várakozásokhoz képest meglepő magyarországi eredményeit sokan és sokféleképpen próbálták magyarázni, ám az elemzők, politológusok többnyire csak megérzésekre, becslésekre, a választási adatok felületes összevetésére hagyatkoztak.
A középjobb számára alaposan fel van adva a lecke, hogy szembenézzen a magyar társadalom (benne a cigányság, cigány-nem cigány együttélés) alapvető problémáival.
Üdvös egységben protestálnak ortodox zsidók és hithű muzulmánok Jeruzsálemben a Frank Gehry amerikai építész tervezte múzeum ellen, amelyet a Wiesenthal-alapítvány emelne egy korábbi muszlim temető helyén.
Az olimpiai részvétel ígéretével, no meg zsarolással csábították haza Londonból, a nácik végül a berlini Olimpiai stadionba szóló állójeggyel szúrták ki a női magasugrás német csúcstartója, Gretel Bergmann szemét.
Izrael vezető bankja, a Bank Hapoalim Jair Szerusszit, az igazgatótanács elnökhelyettesét nevezte ki augusztus 1-i hatállyal az igazgatótanács elnöki posztjára.
tovább >
Programok
Az Olajfák hegyén című összeállításban többek között Mezei András, Ignotus, Lászlóffy Aladár versei hangoznak el Pindroch Csaba előadásában.
Jacques Brel a belga énekes, zeneszerző, szövegíró szerzeményeit Fellegi Balázs énekli.
A Jazzrael együttes Magyarországon egyedülálló klez-jazz formációja Jáger Bandi vezetésével.
Hihetetlen, de idén júliusban ünnepli ötvenedik születésnapját Suzanne Vega. Két héttel a jeles évforduló után személyesen is gratulálhatunk neki: a zseniális énekesnő július 25-én a Gödör Klub teraszán lép fel!
Augusztus 30. és szeptember 7. között rendezik meg Budapesten, új helyszíneken a XII. Zsidó Nyári Fesztivált.
tovább >
Tomcat: ők csinálják a kuruc.infót!
Polgár Tamás, a Tomcat néven ismert blogger összeveszett a szélsőjobboldali kuruc.infóval. Most egymást támadják írásaikban. Miután a radikális portál bírálta a bloggert, Polgár az interneten tette közzé a kuruc.info szerkesztőinek nevét.
Forrás: HVG
2008. november 20.
Polgár Tamás, a Tomcat néven ismert blogger összeveszett a szélsőjobboldali kuruc.infóval. Most egymást támadják írásaikban. Miután a radikális portál bírálta a bloggert, Polgár az interneten tette közzé a kuruc.info szerkesztőinek nevét.
Három személyt, köztük a Jobbik Magyarországért Mozgalom egyik ismert tagját nevezte meg a kuruc.info szerkesztőiként Polgár Tamás. Tomcat írásai korábban a kuruc.infón is megjelentek, a radikális lap szerkesztői pedig utalnak a bloggert bíráló cikkükben arra, hogy Polgár Tamást személyesen ismerik. Polgár bejegyzésében megjegyzi, hogy a minap Budapesten találkozott is az egyik kurucos szerkesztővel.
A „Hát jó, akkor meséljünk a Kuruc.infóról is” című bejegyzésében Tomcat kifejti, hogy a (kuruc.info) „hírportálból személyes lejáratófórum lett, személyes bosszúeszköz, amit hírek közlése helyett egyre inkább hírhamisításra használnak”.
Tomcat azután szánta rá magát a nevek nyilvánosságra hozására, hogy a szélsőjobboldali portál cikkében támadta őt, azt írva: Tomcat „ultraradikális "kirándulás" után (noha menetközben hol radikálisnak, hol nemzeti liberálisnak írta le magát) saját bevallása szerint középutas, mérsékelt, békítő politikussá vált”.
Turul-etetés és disznóláb a Cipőkben
A konfliktus Liane Lang brit fotóművész alkotásával kezdődött. A művésznő köztéri szobrok átértelmezésével foglalkozik, Budapesten pedig ezúttal egy latexből készült jobb kezet helyezett a XII. kerületi Turul szobor csőrébe. Pár napra rá jött is a „válasz”, ismeretlenek disznólábakat helyeztek a Cipők a Duna-parton című emlékmű cipőibe.
...»

A „Hukát” komor és rejtélyes fejezet. Elhangzik benne a vörös tehén hamvának parancsolata, szó esik a szomjas és fáradt nép lázongásáról, és a vízfakasztásról, melynek Mózesre nézve szomorú ...»

Az utóbbi időben egyre gyakrabban hallhatók olyan hangok, amelyek szerint az izraeli-palesztin megegyezés csak akkor lehetséges, ha a Hamasszal is tárgyalásokat kezdünk. Ilyesmit ma már nemcsak Európában, de az ...»

Bécsbe készülünk Sávuot hosszú hétvégéjén, de nem fűlik hozzá a fogam. Mintha nem esne jól idegen közegben tölteni az ünnepet. Elindulunk, de az autópálya felé menet, rövid vívódás után, végül ...»

Egy súlyos, krónikus betegségben szenvedő 17 éves fiúnak és beteg édesanyjának a sorsát szeretném megosztani Veletek, akik testvérek vagytok a hitben és készek vagytok két ember életben-maradásáért ...»
tovább >
|