Lélek iskolája

Hírek, lapszemle

Csapdából indul a béketárgyalás

Majdnem két év után ülnek újra tárgyalóasztalhoz az izraeli és a palesztin delegációk, hogy megállapodjanak a független palesztin állam megteremtésének módjában. Vendéglátójuk, Barack Obama amerikai elnök régi ígéretét próbálja valóra váltani a közel-keleti békéhez vezető út egyengetésével. Először izraeli oldalról a telepépítések, palesztin oldalról az erőszak leállítását kellene garantálni, de már ennél a pontnál elakadhatnak. Áttörésre kevés az esély.
 

Megnyitja kapuit az Izraeli Kulturális Intézet

2010 szeptemberében izgalmas, új színfolttal gyarapszik Budapest kulturális kínálata: megnyitja kapuit az Izraeli Kulturális Intézet.
 

Akit a KGB se tudott megtörni: Natan Saranszkij élete

Értesüléseink szerint a jövő hét folyamán a magyar fővárosba érkezik a Sion foglyai legendás hőse.
 

Muszlim vagy keresztény?

A zsidó és a muszlim vallású amerikaiak kedvelik a leginkább Barack Obama elnököt - derül ki a Gallup pénteken nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásából.
 

Láger, akasztás, meggyalázás

Olvasom, hogy a Hetek újságírói a Magyar Szigeten jártak, de csak kísérővel mozoghattak, amikor ennek okát kérdezték Zagyva Gyula főszervezőtől, jobbikos képviselőtől, az így felelt: "Tényleg csodálkoztok? Örüljél, hogy nem vertek meg!", majd ostorral a kezében megkérdezte, hogy "Ki engedte meg, hogy bekapcsold a hangfelvevőt? A zsidó pofátlanság, az látszik.", végül hozzátette, hogy "Lehúzhatnánk a gatyátokat, és meg...nánk titeket, ha innen kikerülnétek, senki sem hinné el".
 
tovább >

Programok

[2010-08-26]
Zsidó Nyári Fesztivál Budapest

A fesztivál nyitó programja augusztus 26-án, csütörtökön este hét órától a világhírű Boban Markovic Orkestar koncertje.

[2010-08-29]
Héber capriccio – Korcsolán Orsolya újra Budapesten koncertezik

Korcsolán Orsolya hegedűművész a New York-i Shir Ami Ensemble művésze, augusztus 29-én vasárnap este 7 órától a Zsidó Nyári Fesztivál keretében ismét csodálatos ritkaságokat, a klasszikus zeneirodalom legszebb és legizgalmasabb zsidó témájú kompozícióit tárja a fesztivál közönsége elé, az Otto Wagner tervei alapján épült Rumbach Sebestyén utcai lélegzet elállító atmoszférájú zsinagógájában

[2010-09-03]
Művészet és Judaizmus Baján

Európai Zsidó Kultúra Napja Baján: Történelem, judaizmus, zene, gasztronómia

[2010-09-05]
Nyitott Zsinagógák Délutánja a Józsefvárosban

A délután során az érdeklődők megismerkedhetnek a zsidó vallással, a zsinagógák berendezési tárgyaival és építészeti világával. Megismerkedhetünk az ünnepekkel, a zsidó közösségi élettel és kultúrával. 

[2010-09-05]
A haszid reggae királya Magyarországon

Egy igazi zenei csemegében lehet részünk szeptember 5-én vasárnap, este 7 órától a budapesti Syma Csarnokban. Az idei Zsidó Nyári Fesztivál keretében hazánkba látogat a haszid reggae „királya”, Matisyahu Miller és zenekara.
tovább >
MazsikeEmlékezésMetazin

McCartney elfogadta Izrael bocsánatkérését

Fellép Tel Avivban Paul McCartney; a zenész 43 évvel az után áll színpadra Izraelben, hogy az ország vezetői lefújták a Beatles ottani koncertjét. Attól tartottak, hogy a gombafejűek dalai erkölcsi romlásba döntik az ifjúságot.


Forrás: Infórádió

 

2008. augusztus 28.

Fellép Tel Avivban Paul McCartney; a zenész 43 évvel az után áll színpadra Izraelben, hogy az ország vezetői lefújták a Beatles ottani koncertjét. Attól tartottak, hogy a gombafejűek dalai erkölcsi romlásba döntik az ifjúságot.

Az év elején London izraeli nagykövete, Ron Prosor elnézést kért a Beatles még élő tagjaitól, Ringo Starrtól és Paul McCartney-tól, és az elhunytak, John Lennon és George Harrison családtagjaitól, majd meghívta őket, hogy vegyenek részt zsidó állam fennállásának 60. évfordulója alkalmából tartandó ünnepségeken.

1965-ben politikai nyomásra maradt el a zenekar izraeli koncertje: az ország vezetői attól féltek, hogy a négy liverpooli zenész fellépése erkölcsi romlásba taszítja az ifjúságot.

Paul McCartney végül elfogadta a nagykövet meghívását, és szeptember 25-én Tel Avivban lép fel. "Már alig várjuk, hogy odaérjünk és zenéljünk" - lelkendezett az egykori gombafejű.

"Nagyszerű dolgokat hallottam Tel Avivról és Izraelről, de hallani és tapasztalni teljesen más. Remek estét tervezünk, jó lesz a hangulat" - tette hozzá McCartney.

A zenész idén több koncertet adott már világszerte, fellépett a kijevi Függetlenség Koncerten, szülővárosában, Liverpoolban, amely idén az Európa kulturális fővárosa címet viselte, és a Québecben, amely alapításának négyszázadik évfordulóját ünnepelte.